Moto Trail

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλες τις κατηγορίες, στις φωτογραφίες, και στα link όλων των δημόσιων συζητήσεων.

Επίσης, με την σύνδεση σας θα μπορείτε να δείτε το φόρουμ χωρίς τις ενοχλητικές διαφημίσεις σε κάθε σελίδα.

Login, to gain access in all forum categories, pictures, and links attached in forum discussions.

Καινουργιο κρανος ως 200 ευρω;

Share

kok
    Μικρός εξερευνητής
    Μικρός εξερευνητής

Αριθμός μηνυμάτων: 20
    Ημερομηνία εγγραφής: 10/07/2010

Καινουργιο κρανος ως 200 ευρω;

Δημοσίευση από kok στό Σαβ Jul 24, 2010 12:45 pm

επειδη σε λιγες μερες θα παρω το φεηζερ θελω να αλλαξω το παλιο μου κρανος με πιο καλο
    ποιο ειναι το καλυτερο κλειστο κράνος μεχρι 200 ευρω;

πειτε μου και για ανοιγομενο αν ξερετε καποιο καλο

παλτακης
    MotoTrailer
    MotoTrailer

Αριθμός μηνυμάτων: 726
    Ημερομηνία εγγραφής: 15/07/2010
    Τόπος: Περισσος

Απ: Καινουργιο κρανος ως 200 ευρω;

Δημοσίευση από παλτακης στό Σαβ Jul 24, 2010 12:52 pm

Στην κολορι εχει τα hjc οπου στα λεφτα αυτα παιρνεις ενα καλο κρανος
    [You must be registered and logged in to see this link.] δες εδω

Freddy Kruger
    MotoTrailer
    MotoTrailer

Αριθμός μηνυμάτων: 1732
    Ημερομηνία εγγραφής: 14/07/2010
    Τόπος: Γαλατικό Χωριό

Δημοσίευση από Freddy Kruger στό Σαβ Jul 24, 2010 12:59 pm

Καλά τα HJC αλλά και τα Nitro.Αν πάρεις HJC μην πάρεις το FS-10 με το τζαμάκι φιμέ που κατεβαίνει, έχει τρελλό θόρυβο.Σε Nitro πολύ καλό μου είχε βγεί το NV 1710.

strofakias
    MotoTrailer
    MotoTrailer

Αριθμός μηνυμάτων: 2740
    Ημερομηνία εγγραφής: 18/07/2010
    Τόπος: παντου

Δημοσίευση από strofakias στό Σαβ Jul 24, 2010 1:00 pm

προσωπικα εχω αυτο
    [You must be registered and logged in to see this link.]
    και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος σε ολα.θορυβο ,βροχη κτλσε σχεση με το αντιστοιχο nolan που ειχα.θα το βρεις γυρω στα 200 μετρητης απο μαγαζι επιτοπου.

omega
    MotoTrailer
    MotoTrailer

Αριθμός μηνυμάτων: 2994
    Ημερομηνία εγγραφής: 12/07/2010

Δημοσίευση από omega στό Σαβ Jul 24, 2010 2:24 pm

kok έγραψε:επειδη σε λιγες μερες θα παρω το φεηζερ θελω να αλλαξω το παλιο μου κρανος με πιο καλο
    ποιο ειναι το καλυτερο κλειστο κράνος μεχρι 200 ευρω;

πειτε μου και για ανοιγομενο αν ξερετε καποιο καλο
    Με το fazer δεν θα προτεινα ανοιγομενο αλλα το συγκεκριμενο AGV Longway αν δεν το ξερεις οτι ειναι ανοιγομενο,σιγουρα θα το περασεις για full face.4-5 παραλλαγες χρωματων,κατω απο 200.

Σε κλειστο πολλες η επιλογες οπως γραφουν και τα παιδια.Π.χ Nolan [You must be registered and logged in to see this link.] ,Shark S 500 air [You must be registered and logged in to see this link.]
    Αυτη η κουβεντα δεν θελει οθονη,θελει μοτορι και γυρα στα μαγαζια..

konkost
    MotoTrailer
    MotoTrailer

Αριθμός μηνυμάτων: 2926
    Τόπος: Αθηνα

Δημοσίευση από konkost στό Σαβ Jul 24, 2010 6:45 pm

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ το καλυτερο κρανος!!
    Το καλυτερο κρανος (ανεξαρτητως τιμης)ειναι αυτο που θα "κατσει" καλα στο κεφαλι σου!
    (Εννοειται οτι θα ειναι πιστοποιημενο!)
    Το δικο μου καλυτερο κρανος δεν σημαινει οτι θα ειναι απαραιτητα και το δικο σου καλυτερο κρανος! Εξαρταται τι ζητας για τι χρηση το ζητας και ποσα ακουμπας Χωρις βεβαια καμια απο τις τρεις παραπανω παραμετρους να ειναι Η κρισημη για την επιλογη Ομως ο συνδιασμος τους ειναι! Δυστιχως το θεμα αεροδυναμικων θορυβων ειδικα στην τιμη που αναφερεις ειναι ζαρια! Κι αυτο γιατι ακομα και αν εχουμε το ιδιο κρανος μεγαλο ρολο παιζει ο τυπος της μοτοσυκλετας και η καλυψη που παρεχει ο σωματοτυπος του καθενα η σταση οδηγησης κλπ κλπ! (Βεβαια και τα ΠΟΛΥ ακριβα κρανη που προοριζονται για αγωνιστικη χρηση παραγουν θορυβο Μιας και ειναι το τελευταιο που απασχολει εναν αγωνιζομενο)
    Οπως λοιπον εγραψε και ο omega "Αυτη η κουβεντα δεν θελει οθονη,θελει μοτορι και γυρα στα μαγαζια.."
    Βρες αυτο που ταιριαζει καλυτερα στο κεφαλισου και στην τσεπη σου και παρτο!

Α! Αν εχεις να επιλεξεις μεταξυ δυο-τριων μετα τη βολτα στα μαγαζια προτιμησε το απολυτως πιο ελαφρυ! Ακομα και μια διαφορα 50 γρ. πεζει ρολο αν προκειτε να το φορας για πολλες ωρες! Εναι και ενα ακομη λογος -περαν της μικροτερης ασφαλειας που παρεχουν- για να αποφυγεις τα ανοιγομενα!

panisk
    MotoTrailer
    MotoTrailer

Αριθμός μηνυμάτων: 2715
    Τόπος: Σε αυτόν τον κόσμο!

Δημοσίευση από panisk στό Σαβ Jul 24, 2010 9:00 pm

Έτσι ακριβώς. Βόλτα στα μαγαζιά και τα δοκιμάζεις όλα!

Το πρώτο μου ήταν ένα Caberg Rhyno. Στους 9 μήνες ράγισε - έσπασε στα μάγουλα και από τις δύο μεριές. Εννοείται πως πήγα στο μαγαζί που το πήρα και πάτησα φωνές. Πάλι καλά το αντικατέστησαν ΑΜΕΣΩΣ στο ΜΟΤΟΜΑΡΚΕΤ σαν αντιπρόσωπος. Εκεί πήρα την απόφαση να τα χώσω για καλό κράνος. Μετά από ατελείωτο ψάξιμο στο internet, διάβασμα σε φόρουμ και συζήτηση με φίλους, βάζω ένα 500άρι στην τσέπη και πάω να πάρω το Soubetrh CS2. Με το που το έβαλα στην κεφάλα μου, απογοήτευση. Αλλού περίσσευε ένα δάχτυλο και αλλού με πόναγε για πονοκέφαλο. Άσε που με πιάσαν και τα νεύρα μου γιατί το είχα αποφασήσει και δεν ήθελα να βγω στη γύρα. Τι να κάνω όμως, άρχισα τη βόλτα. Με τα πολλά το τελευταίο που δοκίμασα ήταν το SHOEI Multitech. Λες και ήταν κατασκευασμένο στα μέτρα μου! Το έχω 2 χρόνια τώρα και το φοράω κάθε μέρα!

trackler
    Μικρός εξερευνητής
    Μικρός εξερευνητής

Αριθμός μηνυμάτων: 55
    Τόπος: ΤΡΑΓΑΝΑ ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ

Δημοσίευση από trackler στό Σαβ Jul 24, 2010 10:26 pm

εγω εχω αυτο [You must be registered and logged in to see this link.]
    και συμφωνα με αυτο [You must be registered and logged in to see this link.]
    θεωρω οτι ειναι καλο κρανος.

nikos-x
    MotoTrailer
    MotoTrailer

Αριθμός μηνυμάτων: 697
    Ημερομηνία εγγραφής: 13/07/2010
    Τόπος: Δεν με χωράει ο τόπος

Δημοσίευση από nikos-x στό Σαβ Jul 24, 2010 11:25 pm

Είχα για 6 χρόνια κι ακόμα το έχω Caberg ανοιγόμενο, παρ' όλο το βάρος του ήμουν ευχαριστημένος, μάλλον "έδεσε" καλά στο κεφάλι μου, αν και είχε κάποιο θόρυβο ανάλογα πως χτυπούσε ο αέρας, αλλά ποτέ με την σκόνη και την βροχή.
    Διάβασα πολύ καλά σχόλια, σε αρκετά forum, για τα Vemar, με δελέασε και το ότι είχε διακριτικά ενσωματωμένη ενδοσυνεννόηση κι έτσι τα αγόρασα, (ζευγάρι για να μη χαθεί η ράτσα).
    Δυστυχώς αποδείχθηκε πως οι φίλοι konkost και panisk παραπάνω έχουν απόλυτο δίκιο.
    Απελπισία, τρελός θόρυβος, μπαίνει νερό και σκόνη μέσα και σε λιγότερο από 5 μήνες αντιμετώπισα πρόβλημα με το κούμπωμα, (ξέχασα να γράψω πως είναι το ανοιγόμενο).
    Το μόνο θετικό είναι πως έχει καλή ενδοεπικοινωνία και άριστη ακουστική σε τηλέφωνο και mp3 ακόμα και στα πολλά, (φυσικά είναι απαγορευτικό, ταχύτητα και ομιλία, απλά το δοκίμαζα).
    Δοκιμάζεις λοιπόν και διαλέγεις, είναι το καλύτερο... Smile

glayxs
    Χαμένος στο δάσος
    Χαμένος στο δάσος

Αριθμός μηνυμάτων: 15

Δημοσίευση από glayxs στό Τετ Jul 28, 2010 10:51 am

θα ελεγα οτι οσο και να προσπαθησουμε να βοηθησουμε ... ειανι μαλλον ατοπη η προσπαθεια....
    συμφωνω με τουσ συμφορουμιτες που λενε πως δεν υπαεχει το καλυτερο κρανος και αυτο γιατι ολα ειναι υποκειμενικα...
    για αλλους το βαρος ειναι σημαντικο για αλλους οχι καποιοι εχουν τεραστιο προβλημα με τον θορυβο , αλλοι οχι τα καλουπια δεν ειναι ολα ιδια ... επισης τα κεφαλια δεν ειναι ολα ιδια....
    οδηγος αγορας ειναι η αποψη του καθε ενος... μια βολτα στα ιντερνετικα μαγαζια για γκαλοπ τιμων και βουρ για επιτοπιες δοκιμες....στη συνεχεια αν δε βιαζεσαι ψαχνεις στο ιντερνετ βρισκεις τη χαμηλοτερη τιμη και..... αγοραζεις...
    τα τελευταια χρονια επιμενω να αγοραζω τις "κεφαλοπροστασιες" μου απο την Αγγλια τελευταια αγορα μου απο helmetcity .... google it

pkiriakos
    MotoTrailer
    MotoTrailer

Αριθμός μηνυμάτων: 634
    Ημερομηνία εγγραφής: 02/08/2010
    Τόπος: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από pkiriakos στό Τετ Aug 04, 2010 10:06 am

Και τα AIROH είναι πολύ καλά.Βέβαια είναι λίγο πιο ακριβά απο εκεί που θέτεις τον πήχη αλλά μπορείς να παζαρέψεις ενδεχομένως σε καινούρια φυσικά αλλα παλαιοτερα μοντέλα.Οπως το sv 55 το οποίο το φορούσα χρόνια και αποδείχθηκε πολύ καλό.Τώρα φοράω ενα της NOLAN αλλα δυστυχώς ακριβό(350 Ευρώ). Very Happy

Νικόλας
    MotoTrailer
    MotoTrailer

Αριθμός μηνυμάτων: 6813
    Ημερομηνία εγγραφής: 21/07/2010
    Τόπος: Eλευσίνα

Δημοσίευση από Νικόλας στό Τρι Sep 06, 2011 9:00 pm

Αυτό δεν είναι ''καλο''????

Drake Ramore
    Administrator
    Administrator

Αριθμός μηνυμάτων: 11432
    Ημερομηνία εγγραφής: 08/07/2010

Δημοσίευση από Drake Ramore στό Τρι Sep 06, 2011 9:14 pm

Μια χαρα φαίνεται, και σε σπέσιαλ τιμή!
    Τσεκαρες να δεις πόσο το δίνουν Ελλάδα;

Νικόλας
    MotoTrailer
    MotoTrailer

Αριθμός μηνυμάτων: 6813
    Ημερομηνία εγγραφής: 21/07/2010
    Τόπος: Eλευσίνα

Δημοσίευση από Νικόλας στό Τρι Sep 06, 2011 9:37 pm

Ψάχνω κάτι σε αθόρυβο, τουλαχιστον για τις ''δικές μου'' ταχύτητες. Το Nolan που εχω τώρα πάτησε τα 6 χρόνια και εκτός του ότι μπάζει αέρα εχει και πολύ θόρυβο. Μην κοιτας τιμή Αγγλία, είναι μοντέλο 2009 αν δεν κάνω λάθος και ακόμα το ψάχνω για τιμή από εδώ.

Drake Ramore
    Administrator
    Administrator

Αριθμός μηνυμάτων: 11432
    Ημερομηνία εγγραφής: 08/07/2010

Δημοσίευση από Drake Ramore στό Τρι Sep 06, 2011 9:38 pm

Για αθόρυβο schuberth, ή ωτοασπίδες!

Η ώρα είναι Τετ Nov 26, 2014 1:28 pm