Moto Trail

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλες τις κατηγορίες, στις φωτογραφίες, και στα link όλων των δημόσιων συζητήσεων.

Επίσης, με την σύνδεση σας θα μπορείτε να δείτε το φόρουμ χωρίς τις ενοχλητικές διαφημίσεις σε κάθε σελίδα.

Login, to gain access in all forum categories, pictures, and links attached in forum discussions.

μεταχειρισμενα παπια

Share

xtz 750
    Junior MotoTrailer
    Junior MotoTrailer

Αριθμός μηνυμάτων: 441
    Ημερομηνία εγγραφής: 31/03/2011
    Τόπος: αθηνα

μεταχειρισμενα παπια

Δημοσίευση από xtz 750 στό Τετ Apr 13, 2011 11:02 pm

τι παπια προτεινετε ως αγορα μεταχειρισμενου?...και με γνωμωνα ποιες μαρκες απο αυτα ειναι τα λιγοτερο κλεψιμεικα!..και με γνωμωνα παντα με τα φθηνοτερα ανταλακτικα και με την αντοχη τους στον χρονο!!!εχω ακουσει ακομα οτι τα modenas δεν σκουριαζουν ευκολα σαν καποια αλλα καθως επισης και οτι οι κλεφτες τα προτειμανε πολλυ λιγοτερο απο oτι τα αστρα και τα glx.
    για ριχτε ιδεες!!!οι καιροι ειναι χαλεποι και χρειαζομαστε φθηνες και αξιοπιστες λυσεις.

Drake Ramore
    Administrator
    Administrator

Αριθμός μηνυμάτων: 11445
    Ημερομηνία εγγραφής: 08/07/2010

Απ: μεταχειρισμενα παπια

Δημοσίευση από Drake Ramore στό Τετ Apr 13, 2011 11:08 pm

Εγω προτείνω (βάση εμπειρίας):
    -Κρυπτον 105 ή 115
    -Αστρεα Πριμα και Γκραντ
    -Τ50-Τ80

Όλα τα παραπάνω θα τα βρεις απο 300 εως 600 ευρω άνετα και είναι παπια σκυλια!!!

Για τα κλεψιμέικα λυπάμαι, αλλά τα παραπάνω τα κλέβουν επειδη ακριβώς είναι πολύ καλα. Αν θέλεις να μην στο ακουμπήσουν ούτε κατα διάνοια τοτε η λύση είναι κινέζικο. Ακόμη και με το κλειδί πάνω δεν πρόκειται να το ακουμπήσουν (κι ομως υπάρχουν και σχετικά καλά κινεζάκια...Daytona πχ)

xtz 750
    Junior MotoTrailer
    Junior MotoTrailer

Δημοσίευση από xtz 750 στό Τετ Apr 13, 2011 11:15 pm

Drake Ramore έγραψε:Εγω προτείνω (βάση εμπειρίας):
    -Κρυπτον 105 ή 115
    -Αστρεα Πριμα και Γκραντ
    -Τ50-Τ80

Όλα τα παραπάνω θα τα βρεις απο 300 εως 600 ευρω άνετα και είναι παπια σκυλια!!!

Για τα κλεψιμέικα λυπάμαι, αλλά τα παραπάνω τα κλέβουν επειδη ακριβώς είναι πολύ καλα. Αν θέλεις να μην στο ακουμπήσουν ούτε κατα διάνοια τοτε η λύση είναι κινέζικο. Ακόμη και με το κλειδί πάνω δεν πρόκειται να το ακουμπήσουν (κι ομως υπάρχουν και σχετικά καλά κινεζάκια...Daytona πχ)
    εχω φαει ενα ψιλοκολημα με το παλιο modennas cris 125.τι λες για αυτο?...η kaze r .εχουν ιδιο κινητηρα αυτα τα 2.

Drake Ramore
    Administrator
    Administrator

Δημοσίευση από Drake Ramore στό Τετ Apr 13, 2011 11:29 pm

και το κρις και το καζέ είναι πολύ αξιόλογα παπια!
    Οτι και να πάρεις βασικά απο Ιαπωνικό παπί νομίζω οτι θα είσαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμες.

vardis
    Μικρός εξερευνητής
    Μικρός εξερευνητής

Αριθμός μηνυμάτων: 96
    Ημερομηνία εγγραφής: 29/03/2011
    Τόπος: Χανιά

Δημοσίευση από vardis στό Πεμ Apr 14, 2011 9:08 am

Πέρυσι τέτοιο καιρό έψαχνα κι εγώ για τρείς μήνες τουλάχιστον και δεν εύρισκα τίποτα αξιόλογο και σε καλή τιμή, μιλάμε για Χανιά βέβαια και πάνω που είχα απογοητευτεί, βρήκα εντελώς τυχαία innova 2006 650 ευρώ και το τσάκωσα κατευθείαν. Να ξέρεις ότι τη σήμερον ημέρα δεν έχεις την πολυτέλεια να επιλέξεις. Οτι βρείς σε καλή κατάσταση και καλή τιμή για την τσέπη σου χτύπα το. Με την βενζίνη στο 1,80 όλοι παπιά θα ψάχνουν.

MakisRC51
    Global Moderator
    Global Moderator

Αριθμός μηνυμάτων: 5317
    Ημερομηνία εγγραφής: 10/11/2010
    Τόπος: Βέλο Κορινθίας

Δημοσίευση από MakisRC51 στό Πεμ Apr 14, 2011 9:19 am

vardis έγραψε:Πέρυσι τέτοιο καιρό έψαχνα κι εγώ για τρείς μήνες τουλάχιστον και δεν εύρισκα τίποτα αξιόλογο και σε καλή τιμή, μιλάμε για Χανιά βέβαια και πάνω που είχα απογοητευτεί, βρήκα εντελώς τυχαία innova 2006 650 ευρώ και το τσάκωσα κατευθείαν. Να ξέρεις ότι τη σήμερον ημέρα δεν έχεις την πολυτέλεια να επιλέξεις. Οτι βρείς σε καλή κατάσταση και καλή τιμή για την τσέπη σου χτύπα το. Με την βενζίνη στο 1,80 όλοι παπιά θα ψάχνουν.

Καδένα εκκεντροφόρου, τεντωτήρα καδένας, λάδια, μπουζάκι κι είσαι έτοιμος......

Τα Kaze-R και τα Modenas είναι λιγάκι πιο ανθεκτικά στις καδένες τους και γι'αυτό τα κυνηγάνε πολύ....και είναι και φυσικά γούστο του καθενός το design Smile

xtz 750
    Junior MotoTrailer
    Junior MotoTrailer

Δημοσίευση από xtz 750 στό Πεμ Apr 14, 2011 12:49 pm

μακη οταν λες τα κυνηγανε εννωεις τα σπανε στο οδηγημα ε?

Νικόλας
    MotoTrailer
    MotoTrailer

Αριθμός μηνυμάτων: 6822
    Ημερομηνία εγγραφής: 21/07/2010
    Τόπος: Eλευσίνα

Δημοσίευση από Νικόλας στό Πεμ Apr 14, 2011 1:44 pm

Ολα είναι σχετικά, με το χρήμα φυσικά που θα αφιερώσει ο καθένας, με την κατανάλωση, δλδή αν εγώ κάνω 500χλμ το χρόνο δεν αποτελεί κριτήριο η κατανάλωση μπροστά σε κάποιον που το εχει για την δουλειά του, το κόστος χρήσης που αν του βγάζεις το λάδι λογικό να τρέχεις για ανταλλακτικά. Εγώ προσωπικά δεν θα εδινα 300 ευρώ για ενα Townmate Τ80 και να πληρώνω τα ιδια τέλη, και σε λίγο και ΚΤΕΟ, και ασφάλιστρα, να είμαι υποχρεωμένος να εχω και το σχετικό δίπλωμα οπερ κοστος απόκτησης 350ευρά, θα αγόραζα ενα 100+ κυβικά πιό σύγχρονο και πιό ''άνετο'' ακόμα και με τα 3πλάσια χρήματα, αρκεί να ηθελα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ παπί να κάνω την δουλειά μου και οχι απλά για χόμπυ όπως το εχω εγώ και το γυαλίζω καθε μέρα κάνοντας 200-500χλμ το χρόνο.

Drake Ramore
    Administrator
    Administrator

Δημοσίευση από Drake Ramore στό Πεμ Apr 14, 2011 2:35 pm

Νικόλα, δεν θέλω να στο χαλάσω, αλλά σε συζήτηση που είχα σήμερα με άτομο του χώρου αναφέρθηκε οτι σύντομα θα περνάνε και τα πενηνταράκια ΚΤΕΟ.

Νικόλας
    MotoTrailer
    MotoTrailer

Αριθμός μηνυμάτων: 6822
    Ημερομηνία εγγραφής: 21/07/2010
    Τόπος: Eλευσίνα

Δημοσίευση από Νικόλας στό Πεμ Apr 14, 2011 3:40 pm

Τι είπες τώρα? πάει ακόμα ενα υπέρ, και ηθελα να το κάνω 80αρι με τα ιδια χαρτιά

strofakias
    MotoTrailer
    MotoTrailer

Αριθμός μηνυμάτων: 2740
    Ημερομηνία εγγραφής: 18/07/2010
    Τόπος: παντου

Δημοσίευση από strofakias στό Πεμ Apr 14, 2011 6:20 pm

Drake Ramore έγραψε:Νικόλα, δεν θέλω να στο χαλάσω, αλλά σε συζήτηση που είχα σήμερα με άτομο του χώρου αναφέρθηκε οτι σύντομα θα περνάνε και τα πενηνταράκια ΚΤΕΟ.

δεν θα ειναι υποχρεωτικο .
    αλλα πρωτα πρεπει να δωθουν ολες οι αδειες απο την τροχαια στη νομαρχια για να μηχανογραφηθουν Shocked
    ποσο χρονο θελει αυτο...στο ελληνικό δημόσιο ??

Drake Ramore
    Administrator
    Administrator

Δημοσίευση από Drake Ramore στό Πεμ Apr 14, 2011 6:34 pm

Αν είναι να "μας τα πάρουν" είναι πολύ γρήγοροι!
    Ουτε καν μηχανογράφηση Ηλία...μέσω της πληρωμής τελών κυκλοφορίας έμαθα θα εντοπίζουν και αυτούς με τα μοτοποδήλατα (50αράκια)...
    Αντε να γίνει καναν χρόνο αργότερα απο τις μεγάλες, αλλά θα γίνει.
    Λες να αφήσουν όλο αυτόν τον στόλο 50αριών που κυκλοφορεί Ελλάδα χωρίς να βγάλουν και απο εκει;

Η ώρα είναι Κυρ Dec 21, 2014 1:00 pm